Największe nadzieje sceny muzycznej w Krakowie

MUZYKA. Typujemy pięciu młodych wykonawców, którzy są na najlepszej drodze do odniesienia dużego sukcesu w branży muzycznej: Translola, Camero Cat, Bad Light District, Sound Q, Eltron John

Ponieważ w Krakowie nie ma żadnych wytwórni płytowych, a największe rozgłośnie radiowe nastawione są na komercyjną działalność, rynek muzyczny rozwija się tutaj wolniejszym rytmem.

Na początku obecnej dekady pojawiło się jednak kilku ciekawych wykonawców różnych gatunków, którzy mają duże szanse zaistnieć szerzej w polskim show-biznesie.

Translola

Już sam fakt, że zespół tworzą same dziewczyny, zwraca uwagę. Niewiele na naszej scenie znajdziemy tego typu projektów. A do tego Translola nie wykonuje słodziutkich piosenek o miłości, tylko gra ostrego punka z tekstami, które mówią o najbardziej bolesnych sprawach dla każdego człowieka. Połączenie kobiecej wrażliwości z surową energią owocuje rzadką w muzyce rockowej kombinacją, docenioną już nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Zespół powołała do życia basistka Ewa Langer, znana z grupy PRL. Wraz z koleżankami wystąpiła już w wielu klubach Polski (też w bieszczadzkim więzieniu), ale również w Niemczech, Irlandii i w Rosji. Ta ostatnia podróż była szczególnie ważna dla grupy, ponieważ ma ona w swym repertuarze polskie wersje piosenek nieżyjącej poetki Janki Diagilewej.

Translola właśnie opublikowała swój długo oczekiwany debiutancki album. Zawiera on solidną dawkę energetycznego punka podrasowanego na nieco psychodeliczną modłę.

No Comments

Comments are closed.