Nie żałuj dziecku kolorowanek

Kolorowanki dla dzieci dostępne online są jednymi z pierwszych obrazków, z którymi dzieci mają do czynienia. Kolorowanie jest nie tylko zabawą, ale także sposobem na rozwój ogólnej sprawności fizycznej oraz umysłowej. Nie wszystkie maluszki lubią takie zajęcie. Jeśli nasza pociecha tej czynności unika, to powinniśmy poszukać innych rozwiązań, które pokonają tę niechęć. Kolorowanki to świetna zabawa, która dziecko przygotowuje do dalszej edukacji.

Niezły wstęp do pisania

Kolorowanie to ciekawe zajęcie, które pozwala wszystkim nieco odsapnąć od szalonej zabawy. Kolorowanki dla dziewczynek oraz dla chłopczyków wpływają między innymi na precyzję wszelkich wykonywanych ruchów. Już nasz dwuletni maluszek może ćwiczyć trzymanie prawidłowe kredki. Do tego uczy się cierpliwości. Po pewnym czasie kolorowanie precyzyjne stanie się łatwe, a rączka już będzie gotowa do pisania literek w liniach zeszytu.

Dzieciaki mają bardzo duży problem z koncentracją. Interesują się jednocześnie naprawdę wieloma rzeczami, oczekując wciąż nowych bodźców. Pokrywanie kolorami książeczek, czy też kolorowanki jest treningiem skupienia oraz cierpliwości.

Jak można dziecko zachęcić do kolorowania?

Dzieci, które nie mają ochoty kolorować, na pewno należą do mniejszości. Mogą się jednak dać namówić, gdy zagwarantujemy dziecku kredki o wysokiej jakości. W sklepach przedział cenowy kredek jest dosyć spory. Te droższe mają często znacznie intensywniejsze kolory. Nie musimy ich zbyt mocno przyciskać do papieru. Na dodatek się nie łamią i dają się bardzo łatwo naostrzyć. Są do tego o wiele, wiele grubsze. Dzięki temu lepiej się układają w rączce dziecka. Rysowanie kredkami o złej jakości jest trudne oraz nieco zniechęcające.

Musimy pamiętać także o doborze odpowiednich obrazków. Znajdziemy kolorowanki przystosowane wiekiem, jak i także dostosowane do zainteresowań dziecka. Znajdziemy ciekawe propozycje dla chłopca, który uwielbia samochody, a także dla dziewczynki, która nie wyobraża sobie kolorować coś innego od księżniczek.

Kolorowanki dla dzieci – rozwiń wyobraźnię i kreatywność swojego malucha!

Kolorowanki, choć wydają się niepozorne, mogą być świetną pomocą w rozwoju każdego dziecka. Wiele rodziców traktuje je jako zwyczajne wypełnienie wolnego czasu, a tak naprawdę kolorowanie niesie ze sobą dużo więcej. Wypełnianie ulubionych bohaterów z bajek oczywiście może być świetną rozrywką, ale do tego warto wspomnieć o tym, jakie korzyści daje zabawa kolorowankami, a jest ich naprawdę dużo!

Kolorowanki dla najmłodszych – niezastąpiona pomoc w rozwoju kreatywności!

Każdy wie, że maluchy cieszą się dużą wyobraźnią i kreatywnością, dlatego, aby ich nie utraciły, warto je u nich rozwijać. Idealnie sprawdzają się do tego kolorowanki dla dzieci (https://www.taniaksiazka.pl/kolorowanki-dla-dzieci-c-5000_5091_5605.html), które pozwalają się im wykazać artystycznie. Wypełnianie kolorami znanych postaci z bajek wymaga od nich albo wyobrażania sobie, jak one wyglądały, albo wykorzystania kreatywności i pomalowania ich na zupełnie nowy sposób. Podobnie będzie na przykład ze zwierzakami – jeśli dziecko widziało krowę, to może pamiętać jak ją pokolorować, ale może także zrobić to po swojemu. Kolorowanki z przedmiotami czy zwierzętami, szczególnie tymi dzikimi, to także świetny sposób na poznawanie świata. Można podsycać ciekawość malucha i kiedy będzie kolorował lwa czy papugę, to opowiadać mu o tych zwierzątkach. To prosty sposób na połączenie zabawy z nauką!

Wielka moc ukryta w prostych kolorowankach

Kolorowanki dla dzieci to także świetna pomoc w rozwijaniu motoryki i precyzyjności ruchów. Każde dziecko na początku swojego życia ma z tym problemy, dlatego warto wspierać go w tych zmaganiach. Na pierwsze kolorowanki dobrze jest wybierać takie książeczki, które mają duże elementy, aby ich wypełnienie nie było zbyt dużym wyzwaniem. Może to być na przykład “Kolorowanka – Poznaję zwierzęta” lub któraś z serii “CzuCzu, Dłuuugie rysowanki”, z których mogą korzystać maluchy nawet od 18 miesiąca życia. Im wcześniej zacznie się przygodę z kolorowaniem, tym lepiej dla rozwoju, warto jednak pamiętać, aby trudność zawsze była dopasowana do wieku pociechy.

 

Kolorowanki dla dzieci

Chyba wszyscy pamiętamy z dzieciństwa kolorowanki. Dziecko oprócz zabawy uczą rozróżniać kolory,  poznaje zasady, na jakich komponuje się barwy i jest to doskonałe zajęcia na każdą porę dnia. Dziecko  kolorując rozwija swoją twórczą wyobraźnię, ćwiczy umiejętności manuale ,bo często trzeba kolorować niewielkie szczegóły i kontury obrazków. Pozwólmy dziecku, które namaluje niebieską trawę czy fioletowe słoneczko kreatywnie się rozwijać i nie nakazujmy poprawiania konturów, czy malowania trawy na zielono, niech bez skrępowania puści wodzy swojej fantazji.

Kolorowanki dostępne na rynku są opisane, tak więc bez trudu można odnaleźć taką, która zainteresuje nasze dziecko. W sklepach dostępne są radosne kolorowanki z cyferkami i literkami dla dzieci,  które uczą się liczyć i pisać. Dla maluchów dostępne są obrazki z krasnoludkami, smokami, królewnami i innymi bohaterami bajek. Dla dzieci, które chcą poznać zasady ruchu drogowego można wybrać kolorowanki ze znakami drogowymi. Dzięki kolorowankom najmłodsi poznają znaki zodiaku, zawody, zwierzęta takie jak psy, koty, lwy, zebry, wiewiórki, niedźwiadki i wiele innych domowych i dzikich czy np. dyscypliny sportu. Dostępne są również kolorowanki dotyczące świąt tradycyjnych czy bardziej współczesnych jak np. walentynki, czy Halloween.

Jakie korzyści płyną z kolorowania kolorowanek?

  1. Poprawa motoryki, dziecko uczy się jak prawidło trzymać kredkę, poruszać dłonią, by rysunek nie był poza linią.
  2. Pobudza kreatywność oraz wyobraźnię, maluch może puścić wodze fantazji i kolorować obrazek według swojego uznania.
  3. Pomaga skupić uwagę, co u dziecka jest niezwykle trudne. Dzięki kolorowaniu obrazka dziecko skupia się na jednej czynności ćwicząc w ten sposób także wytrwałość.

Niestety kolorowanki to książeczki jednorazowego użytku. Kupowanie ich stale może być dosyć sporym obciążeniem finansowym, szczególnie kiedy dziecko jest pasjonatem tego rodzaju twórczości. Dlatego warto skorzystać z darmowych kolorowanek. W internecie jest dużo kolorowanek różnego rodzaju, które można wydrukować za darmo. Podsumowując,  kolorowanki to kreatywna zabawa i nauka o wiele lepsza, niż granie w gry komputerowe, czy oglądanie telewizji.