Фестиваль Бард-рока Коктебельские встречи — 2013

Chciałabym jeszcze wrócić do naszej podróży na Krym, która była najpiękniejszą podróżą Transloli. A była tam bardzo długa jazda pociągiem i napotykane po drodze babuszki sprzedające na stacjach czeburiaki, warieniki i wszystkie te utopione w tłuszczu pierogi z tajemniczymi farszami, ciepłe morze, gorąca plaża i egzotyczne krajobrazy, figi które codziennie rano zrywałam z krzewu rosnącego przed naszym domem. Ale najważniejsze były spotkania z ludźmi. Piękni ludzie którzy nas gościli i szaleni bardowie z którymi miałyśmy przyjemność wspólnie muzykować a potem prowadzić rozmowy do rana popijając na przemian krymski koniak z młodym winem. Na swojej skórze doświadczyłyśmy serdecznej gościnności ze strony Rosjan i Ukraińców.Zostały wspomnienia i tęsknota za wszystkimi i każdym z osobna.Od czasu powrotu codziennie odbieram listy z podziękowaniami za naszą muzykę,choć to melodie Janki przeważnie grałyśmy. Dzisiejszy list jest jednak szczególnie dla mnie ważny i pozwolę sobie go wkleić:
Jest tam napisane,że Roman Neumojew,lider grupy „Instrukcja po wyżywaniju” przyjaciel Janki i Lietowa, jeden z nielicznych pozostałych klasyków sybirskiego punka zostawił taki wpis pod filmikiem z fragmentem naszego koncertu:”Translola- jeden z moich ulubionych zespołów. Brawo dziewczyny” i dalej komentarz że pochwała od niego to tak jak by sama Janka pochwaliła.
I naprawdę ciepło się robi na sercu. E.L.
Ewa, обратите внимание на комментарии здесь: https://vk.com/wall-55520242_267 Роман Неумоев пишет: „Translola – одна из самых любимым моих групп! Браво, дивчины!!!” Если не знаете, Роман Неумоев – лидер группы „Инструкция по выживанию”, друг Янки и Летова, один из немногих оставшихся „классиков” сибирского панка. Похвала от него – то же самое, что от самой Янки.

No Comments

Comments are closed.